UŻYTKOWANIE WEŁNY TO KOMFORT, SATYSFAKCJA, A GŁÓWNIE ZDROWIE

 

Nazwy wyrobów z naturalnej wełny najczęściej podawane są w ocenach klinicznych i podczas zgłoszeń. Każdy produkt powinien być opisany na etykiecie (nazwa, indeks, rozmiar, BASIC UDI, REF, LOT, skład, konserwacja, wytwórca, EAN). Istotną kwestią dotyczącą podziału produktów ze 100% czystej żywej wełny, a przede wszystkim w orientacji ze względu na nazewnictwo jest poniżej przedstawione wypunktowanie 1-14. Podobnie powinno być w informacjach o wyrobie, przeważnie ich klasyfikacja jest następująca:

1.                  podkład do ćwiczeń – materac

2.                podkład do ćwiczeń – błam

3.                podkład do ćwiczeń – narzuta

4.                podpora karku i szyi – kołnierz stabilizująco ocieplający

5.                podpora karku i szyi – poduszka

6.                podpora karku i szyi – zagłówek

7.                siedzisko

8.                ocieplacz ciała – pled

9.                ocieplacz ciała – kamizelka

10.             ocieplacz lędźwi – pas

11.               ocieplacz kolan – nakolannik

12.             ocieplacz stóp i palców – bambosze

13.             ocieplacz stóp i palców – kapcie

14.             komplet pościeli wełnianej (ocieplacz ciała – pled, podkład do ćwiczeń – błam, podpora karku i szyi - poduszka)

 

Produkty z naturalnej wełny przeznaczone do snu są przede wszystkim inwestycją w zdrowie swoje i najbliższych. Rzeczywistość jest taka, że każdy człowiek 33% życia zazwyczaj śpi (około 8 godzin dziennie czyli 20 lat). Fakt ten w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie, pozwala odreagować wszelkie trudności dnia codziennego i wszechobecny stres, a przede wszystkim zregenerować się. Bywa, że jest to dla nas jedyny czas na wypoczynek. Dobry, zdrowy sen działa jak lekarstwo - pozwala odpocząć i odbudować siły, a to na czym i pod czym śpimy może nam w tym pomóc lub spowodować efekt inny niż chcemy. Z pośród wszystkich surowców naturalna wełna jest najbardziej przyjazna dla człowieka pod każdym względem. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ "paradoksalnie" - kiedy nic nie robimy, możemy zrobić najwięcej!

 

Błamy, pledy (kołdry) i poduszki wykonane z wysokogatunkowej prawdziwej wełny z pewnością w znacznym stopniu:

·    działają bakteriostatycznie

·    poprawiają dokrwienie skóry

·    przyśpieszają leczenie stanów zapalnych

·    skutecznie łagodzą bóle reumatyczne, pourazowe

·    uniemożliwiają rozwój roztoczy

·    utrzymują stałą temperaturę w czasie snu

·    zapewniają optymalne warunki dla alergików uczulonych na kurz i roztocza

·    zapobiegają schorzeniom reumatycznym

 

Właściwości zdrowotne 100% czystej żywej wełny zapewniają nieprzerwany sen w fazie głębokiej, kiedy organizm najlepiej odpoczywa, regeneruje się i dotlenia poprawiając w ten sposób kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Dzięki kurczeniu i rozkurczaniu się włosa pod wpływem temperatury, wyroby z naturalnej wełny zapewniają zdrowy i spokojny sen. Gdy jest zimno włos się kurczy sprawiając, że wełna zaczyna ogrzewać, a gdy jest ciepło – włos się rozkurcza, przepuszczając nadmiar ciepła. Dzięki tej właściwości kołdry i koce (pledy) oraz materace (podkłady) wykonane z naturalnej wełny, utrzymują stałą temperaturę naszego ciała (nie przegrzewamy się, ani nie wyziębiamy), sen jest spokojny, nieprzerwany.

 

UWAGA

Taką właściwość mają tylko najlepsze gatunki tak zwana naturalna wełna lub 100% czysta żywa wełna.

 

Naturalna wełna pobudzając zakończenia nerwowe wykonuje pobudzający mikromasaż - łagodząc nerwobóle, bóle zwyrodnieniowe, pourazowe, bóle stawów kończyn, wspomaga leczenie takich schorzeń jak:

  • reumatyczne
  • bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni przykręgosłupowych
  • stany zapalne mięśni i wiązadeł
  • pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych
  • zaburzenia krążenia obwodowego

 

Czysta żywa wełna eliminuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Dzięki temu czujemy się wypoczęci, nie ulegamy nadmiernej pobudliwości, zmniejszają się bóle mięśni, podnosi się odporność organizmu. Właściwości te są szczególnie cenne dla mięśni zmienionych chorobowo - poddawane są stałemu, łagodnemu ciepłu. Redukuje to ich napięcie i ból, działa profilaktycznie.

 

 

Popularna pościel wełniana jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Nie zatrzymuje wilgoci, a jej antyalergiczne działanie możliwe jest dzięki lanolinie, która pokrywa każdy włos, chroniąc go przed zabrudzeniem oraz rozwojem bakterii i roztoczy.

 

Lanolin moc natury to sprawdzony i wypróbowany przez użytkowników płyn do prania i usuwania drobnych plam z naturalnej wełny. Środek zawierający w składzie lanolinę oraz nanocząsteczki srebra aXonnite Silver mające działanie antybakteryjne. Rozpuszczalny w wodzie. Efektywny, uniwersalny płyn piorący nie tylko do prania ale i likwidowania drobnych zanieczyszczeń o konsystencji balsamu, odpowiednio użyty gwarantuje czystość, pielęgnację, świeżość różnych powierzchni oraz materiałów i ich mieszanek. Pozwala na długo zachować estetyczny wygląd oraz cenne dla zdrowia właściwości produktów z 100% czystej żywej wełny aby przez lata korzystać w pełni z ich wyjątkowych cech.  

Lanolin moc natury na bieżąco otrzymuje najwyższe recenzje i oceny.

/

DODATKOWE INFORMACJE


Pranie i suszenie wyrobów wełnianych
Usuwanie drobnych plam z wyrobów wełnianych